E-shop
Scroll to Top

Tipy na efektívne nastavenie podlahového kúrenia

Pokiaľ vo svojej domácnosti využívate inteligentný termostat, nastavenie podlahového kúrenia viete konfigurovať presne podľa vašich predstáv. Benefitom je nielen vyšší komfort, ale aj úspora energie. Avšak, v prvom rade je dôležité poznať optimálne teploty pre jednotlivé miestnosti a pokročilé možnosti, ktoré sa oplatí využívať.

Nastavenie podlahového kúrenia podľa miestnosti

Mnohí majitelia podlahového kúrenia, ktorí si potrpia na komfort, nastavia vo všetkých miestnostiach rovnakú teplotu. Nemusia sa tak o nič starať. Pri takomto prístupe však dochádza k zbytočnému plytvaniu energií. Načo budete celý deň kúriť v chodbe, keď ste aj tak stále v obývačke či pracovni?

Aké sú ideálne teploty?

Počas našich analýz sme zistili, že najlepšie výsledky dosiahnete, keď nastavíte teplotu samostatne pre každú miestnosť. V obývačke, detskej izbe či pracovni je dobré udržiavať teplotu okolo 21 stupňov Celzia, v spálni zase 17 stupňov Celzia. Keďže v chodbe sa zrejme často nezdržiavate, pokojne stačí teplotu nastaviť na 15 stupňov Celzia. Najviac by mala byť vyhriata kúpeľňa, a to na približne na 24 – 25 stupňov Celzia.

Teplota počas dňa a noci

V noci je možné teplotu v obývačke či pracovni znížiť, pokiaľ v týchto miestnostiach nikto nie je. Naopak, počas dňa je vhodné obmedziť kúrenie v spálni a naopak pridať teplotu v izbách, kde sa najčastejšie zdržiavate.

Nezabúdajte: Teplota v miestnosti sa často líši od teploty samotnej podlahy. Tá môže byť o niečo teplejšia ako vzduch. Podľa vyhlášky Ministerstva zdravotníctva by teplota podlahy v miestnostiach s dlhodobým pobytom ľudí mala byť na úrovni 19 – 29 stupňov Celzia.

Benefit inteligentného termostatu

Pokiaľ by ste mali ručne nastavovať teploty v každej miestnosti zvlášť, asi by vás to po určitom čase prestalo baviť. Práve preto sa oplatí využívať riadenie podlahového kúrenia prostredníctvom inteligentného termostatu Mind. Ten umožňuje ovládanie nielen priamo cez dotykovú obrazovku, ale taktiež prostredníctvom smartfónu či hlasových asistentov.

Tipy na efektívne nastavenie podlahového kúrenia - Hevolta - Spájame technológie s pohodlím

Vedeli ste, že termostaty Mind sú vybavené celkovo stabilnejším softvérom, v rámci ktorého disponujú aj meteo-stanicou? Vďaka nej budú mať ich používatelia nepretržité informácie o vonkajšej teplote, vlhkosti vzduchu a rýchlosti vetra. A aby toho nebolo málo, termostaty Mind disponujú aj takzvanou ekvitermickou reguláciou, ktorá na základe počasia a vonkajšej teploty upravuje teplotu samotného podlahového vykurovania. Termostat s funkciou ekvitermickej regulácie dokáže udržať stabilnú teplotu aj pri prudkých zmenách počasia.

Časovače podľa vašich potrieb

Benefitom inteligentného termostatu Mind je aj nastavenie podlahového kúrenia podľa času. Viete ho naprogramovať tak, aby počas pracovných dní po vašom odchode z domu automaticky vypol kúrenie vo všetkých miestnostiach a niekoľko desiatok minút pred vaším príchodom ho zapol. Vy tak prídete do príjemne vykúreného priestoru. Naopak, cez deň, keď nikto nie je doma, šetríte energiu.

Tipy na efektívne nastavenie podlahového kúrenia - Hevolta - Spájame technológie s pohodlím

Slovo odborníka: Najmodernejšie termostaty spoločnosti Hevolta zaujmú hneď na prvý pohľad svojím unikátnym dizajnom. Vzhľadom na to, že sú dostupné v rôznych farebných prevedeniach, sa prispôsobia akémukoľvek interiéru. Čo je však nemenej dôležitejšie – nové termostaty Mind oplývajú 15 jazykovými mutáciami a vynovenou grafikou, ktorú si budete môcť vychutnávať na farebnom TFT displej s uhlopriečkou 2,8 palcov. 

 Komfortné ovládanie na diaľku

Podobne viete podlahové kúrenie ovládať na diaľku prostredníctvom aplikácie v smartfóne. V jednotlivých miestnostiach ho tak môžete zapínať či vypínať aj keď nie ste doma – napríklad počas cesty z lyžovačky.

Myslite na rýchlosť podlahového kúrenia

Na citeľnosť podlahového vykurovania si musíte v určitých prípadoch nejaký ten čas počkať. Napríklad, teplovodnému systému trvá dlhšie, kým sa zahreje. Na druhej strane, ak sa rozhodnete pre revolučnú vykurovaciu infra rohož NanoCloth, získate rovnomerný nábeh vykurovania už po pár minútach. Na teplo tak nebudete musieť čakať niekoľko desiatok minút.

Práve kombinácia moderných vykurovacích infra rohoží a inteligentných termostatov Mind prináša najflexibilnejšie možnosti na nastavenie podlahového kúrenia. Dosiahnete tak ideálny pomer medzi komfortom a úsporou nákladov.

Zdieľajte na sociálnych sieťach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prečítajte si tiež

Scroll to Top