E-shop
Scroll to Top

Smart zásuvky dokážu šetriť peniaze a čas: Prečo sa oplatia aj vám?

Aj vás dokáže nahnevať, keď zabudnete vypnúť nejaký elektrický spotrebič a prídete na to až po niekoľkých hodinách? Počas tej doby totiž zbytočne spotrebúval energiu a spôsoboval vám tak výdavky navyše. Nehovoriac o tom, že zariadenia pripojené do siete sú vždy určitou hrozbou aj po stránke bezpečnosti, keďže v nich môže vzniknúť skrat. Našťastie, s týmito problémami sa dá dnes veľmi jednoducho bojovať. Riešením sú smart zásuvky Hevolta Glasense, ktoré prinášajú hneď niekoľko cenných benefitov!

Ako fungujú smart zásuvky?

Inteligentné zásuvky sú alternatívou klasických verzií, ktoré pravdepodobne verne poznáte. Ich veľkou výhodou je skutočnosť, že inštalácia si nevyžaduje zásahy do pôvodnej kabeláže. Môžete ich preto využívať aj v prípade starších nehnuteľností. Špeciálny wi-fi modul dovoľuje zásuvkám na diaľku komunikovať s aplikáciou v smartfóne. Cez ňu sa dá jednoducho zapínať alebo vypínať tok elektrickej energie.

Príklad: Predstavte si, že odídete z domu, idete na pracovnú poradu a uprostred nej vás obleje studený pot – nezabudli ste vypnúť sporák alebo žehličku? Našťastie, keďže máte doma smart wi-fi zásuvky Hevolta Glasense, cez aplikáciu v smartfóne si jednoducho skontrolujete ich stav a v prípade potreby ich môžete vypnúť.

Smart zásuvky dokážu šetriť peniaze a čas: Prečo sa oplatia aj vám? - Hevolta - Spájame technológie s pohodlím

Aplikácia do smartfónu

Prostredníctvom aplikácie Hevolta môžete zásuvky ovládať pokojne aj z opačného konca sveta. Stačí si ju zadarmo stiahnuť cez Apple App Store alebo Google Play. Svoju domácnosť tak budete mať vždy pod palcom – a to doslova. Čím viac klasických zásuviek nahradíte inteligentnými, tým väčšiu kontrolu získate.

A čo ovládanie hlasom?

Smart zásuvky sa dajú ovládať aj prostredníctvom hlasových asistentov ako Google Assistant, Amazon Alexa či Apple HomeKit. Na to, aby ste vypli svetlo alebo zapli televízor, vám postačí pár jednoduchých povelov.

Nekonečné možnosti využitia a úspora energie

Vzhľadom na to, že vďaka inteligentným zásuvkám máte vždy pod kontrolou, ktoré zariadenia sú v prevádzke, dokážete ušetriť nemalé náklady za energie. Už sa nemusíte trápiť s odpájaním spotrebičov z ťažko prístupných zásuviek, napríklad za kuchynskou linkou. Stačí jeden jediný klik a prísun elektriny zastavíte.

Rada odborníka: Spotrebiče v takzvanom pohotovostnom režime odoberajú z klasických zásuviek malé množstvá elektriny. To znamená, že aj keď sa javia byť vypnuté, v skutočnosti sú stále aktívne, a hlavne pod napätím. V záujme vlastnej bezpečnosti aj šetrenia nákladov je preto výhodné odpájať ich vždy, keď sa nepoužívajú.

Nainštalovanie smart zásuviek do vašej domácnosti stojí za zváženie aj z toho dôvodu, že s ich asistenciou dokážete napríklad odradiť potenciálnych zlodejov v čase, keď budete na dovolenke. Vďaka nim totiž môžete na diaľku v určitých časoch zapínať svetlá. Okrem toho, smart zásuvky sú skvelým bezpečnostným prvkom aj v prípade, že máte malé deti. Pokiaľ nebudete vybrané zásuvky dlhšiu dobu používať, jednoducho ich deaktivujete.

Zapadnú do každej domácnosti

Moderné smart zásuvky Hevolta Glasense sa vyrábajú vo viacerých farbách, ktoré dokonale zapasujú do každého priestoru. Na stenách ich preto nebudete vnímať ako opticky rušivý element. Práve naopak, dokážu elegantne dotvoriť vzhľad interiéru.

Smart zásuvky dokážu šetriť peniaze a čas: Prečo sa oplatia aj vám? - Hevolta - Spájame technológie s pohodlím

Zdieľajte na sociálnych sieťach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prečítajte si tiež

Scroll to Top