E-shop
Scroll to Top

Smart vypínače: Ako inteligentne ovládať osvetlenie, žalúzie a pod. v celej domácnosti?

Aj vás občas otravuje neustále zapínanie a vypínanie svetiel v domácnosti? Vždy si povzdychnete, keď musíte vstávať z postele či gauča len kvôli tomu, aby ste stlačili jeden vypínač? V takom prípade máme pre vás tip na riešenie, ktoré vám výrazne spríjemní život – elegantné smart vypínače. Tie prinášajú hneď niekoľko cenných benefitov. 

Čo sú to smart vypínače? 

Pod smart vypínačom si môžete predstaviť moderne vyzerajúci ovládač na svietidlá, žalúzie a iné zariadenia, ktorý sa dá ovládať nielen dotykom, ale aj na diaľku. Presne takým je napríklad Hevolta Glasense. Čo to znamená v praxi? Svetlo viete zapnúť alebo vypnúť aj klasicky, keď prechádzate okolo vypínača. Namiesto archaického kliknutia prepínača však stačí len jediný ľahký dotyk prsta. Pokiaľ sa vám nechce vstávať, s ovládačom môžete komunikovať aj na diaľku – prostredníctvom aplikácie v smartfóne alebo hlasového asistenta. 

Vedeli ste, že aplikácia Hevolta na ovládanie smart vypínačov a zásuviek GLASENSE je bezplatná a voľne stiahnuteľná na Gogle Play a App Store?

 

Vhodné do každej nehnuteľnosti

Benefitom je skutočnosť, že moderné smart vypínače Hevolta Glasense sú vhodné nielen do novostavieb, ale aj starších domov či bytov. Pri ich inštalácii totiž nie sú potrebné zásahy do pôvodnej kabeláže

Smart vypínače vás nepochybne zaujmú svojím jedinečným skleneným povrchom. Ten má hrúbku 4 mm, čo prispieva k výbornej bezpečnosti. K dispozícii sú 4 zaujímavé farby – Polarium White, Graphenium Black, Platinium Grey a Champagnium Gold. Navyše, zariadenia Glasense sú odolné voči poškriabaniu, nárazom a vode. Vyberať si môžete z viacerých podôb – jednotlačidlového či dvojtlačidlového vypínača, ovládača žalúzií alebo stmievača. 

Všimnite si: Ovládač žalúzií a stmievač svietidiel vyzerá na prvý pohľad rovnako. Rozdiel je len vo funkčnosti. Stmievač svietidiel vyžaduje použitie stmievateľnej žiarovky. 

Glasense kompatibilita

Aké možnosti prinášajú smart vypínače? 

Moderné smart vypínače nielenže spravia váš život pohodlnejším, ale ešte k tomu môžu prispieť aj k bezpečnosti

Ovládanie svetiel v celej domácnosti jedným klikom 

Ak máte veľký dom či byt a odchádzate preč, zrejme si chcete skontrolovať, či je všade zhasnuté svetlo. Vďaka smart svietidlám je to skutočne jednoduché! Môžete ich všetky vypnúť jedným klikom a máte istotu, že žiadna žiarovka nebude zbytočne odoberať elektrickú energiu. 

Nastavenie intenzity svetla 

Chcete si večer navodiť romantickú atmosféru? Alebo naopak, varíte večeru a chcete čo najlepšie vidieť na suroviny? Pomocou stmievačov si jednoducho nastavíte intenzitu jednotlivých svetiel podľa vašej potreby. 

Odstrašenie zlodejov 

Vďaka možnosti ovládania cez aplikáciu v smartfóne viete svetlá vypínať či zapínať pokojne aj z opačného konca sveta. Napríklad, keď ste na dovolenke, môžete večer na niekoľko hodín preventívne zapnúť svietidlá v niektorých miestnostiach. Keďže tak nikto nezistí, že ste preč, odstrašíte potenciálnych zlodejov.

Šetrenie elektrickej energie 

Ak máte deti, ktoré pravidelne zabúdajú po sebe zhasínať svetlo, smart vypínače vám pomôžu ušetriť značnú časť energie. Jednoducho si cez aplikáciu skontrolujete, či pri odchode z izby zhasli a ak nie, viete to napraviť jedným klikom z vášho smartfónu. Už nemusíte behať hore-dolu celým domom. 

Zdieľajte na sociálnych sieťach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prečítajte si tiež

Scroll to Top