E-shop
Scroll to Top

Prečo si v domácnosti nainštalovať stmievače? Tieto výhody nepochybne oceníte!

Stmievače sú veľmi dobrou náhradou klasických vypínačov. Ich charakteristickou vlastnosťou je to, že dokážu regulovať intenzitu svetla. Na prvý pohľad to môže vyzerať ako drobnosť, no v skutočnosti vďaka tejto funkcii získate mnoho cenných výhod. Ktoré z nich určite oceníte aj vy?

Ako fungujú stmievače?

Pokiaľ sa rozhodnete pre inteligentné stmievače, napríklad Hevolta Glasense, k dispozícii máte viacero spôsobov ovládania. Prvým je dotykové, prostredníctvom plôšok priamo na stmievači. Avšak, využiť viete aj spárovanie s vaším smartfónom. Potom si cez aplikáciu dokážete jednoduchými klikmi riadiť osvetlenie v celej domácnosti bez toho, aby ste museli vstávať z gauča alebo z postele.

Vedeli ste, že stmievače Hevolta Glasense viete ovládať aj hlasom, vďaka obľúbeným asistentom? Získate tak maximálny komfort a vybudujete si efektívnu inteligentnú domácnosť.

Jednoduchá inštalácia

Benefitom stmievačov Hevolta Glasense je skutočnosť, že sa dajú inštalovať aj do starších nehnuteľností. Pri montáži totiž nie sú potrebné zásahy do pôvodnej kabeláže. Pokiaľ ich praktické vlastnosti zaujmú aj vás, môžete ich začať využívať bez špeciálnych príprav a stavebných úprav.

Široké spektrum intenzity svetla

Prostredníctvom stmievača viete plynulo meniť jas žiarovky. Dokážete si ho tak dokonale prispôsobiť vašej nálade alebo vašim potrebám. Stmievače môžete využiť prakticky v každej miestnosti. Najviac sa však oplatia v kúpeľni, spálni, obývačke a pracovni.

Nezabúdajte: Nie všetky žiarovky sa dajú stmievať. Ak chcete využívať stmievače, uistite sa, že vaše žiarovky disponujú touto funkciou. Ideálnou voľbou sú moderné úsporné LED svietidlá.

Kľúčové výhody stmievačov  

Stmievače prinášajú benefity nielen po stránke komfortu bývania, ale aj úspory energií! Tieto by ste mali poznať.

Zdravšie a prirodzenejšie svietenie

Možno to poznáte aj vy. Ráno vstanete, zasvietite svetlo a to vám doslova vypáli zrak. S takýmto problémom sa vďaka stmievačom nestretnete. Jas žiarovky si ľahko prispôsobíte tak, aby bol prirodzený pre vaše oči.

Vo všeobecnosti platí, že slabšie svetlo so žltým nádychom je pre človeka prirodzenejšie ako silné biele.

Dokonalá atmosféra v interiéri

Chcete si dopriať romantický večer? Stačí stlmiť jas svietidiel a ľahko si vytvoríte dokonalú atmosféru. V tlmenom svetle vyzerajú ľudia aj miestnosti oveľa krajšie, keďže niektoré detaily dokážu lepšie vyniknúť.

Naopak, keď si chcete čítať alebo vykonávate nejakú činnosť, pri ktorej je potrebné svetlo, jas si jednoducho pridáte, aby ste dobre videli.

Úspora energie a dlhšia životnosť žiaroviek

Keď je jas žiarovky nižší, prirodzene sa spotrebúva menej elektrickej energie. Ročne tak dokážete ušetriť aj niekoľko desiatok eur, vďaka čomu sa vám investícia do stmievačov ľahko vráti. Nehovoriac o tom, že viete ľahko predĺžiť životnosť svietidiel. Stmievače prispievajú nielen k šetreniu nákladov, ale aj k ekológii!

Zdieľajte na sociálnych sieťach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prečítajte si tiež

Scroll to Top