E-shop
Scroll to Top

Inteligentné kúrenie v domácnosti: Aké sú jeho výhody?

V dnešnej dobe dostáva čoraz viac elektronických spotrebičov prívlastok „inteligentný“. Ten obvykle vyjadruje, že dané zariadenie bude schopné takpovediac rozmýšľať za vás a robiť vám život jednoduchším. Aké reálne benefity ale prináša inteligentné kúrenie? Je skutočne tak výhodným riešením, ako sa o ňom hovorí?

Inteligentné kúrenie a jeho fungovanie

Pod pojmom inteligentné kúrenie si môžete predstaviť elegantne vyzerajúci termostat, ktorý sa stará o riadenie vykurovacích telies. V porovnaní s klasickými termostatmi však prináša nielen estetické, ale aj praktické benefity.

Inteligentné kúrenie v domácnosti: Aké sú jeho výhody? - Hevolta - Spájame technológie s pohodlímInovatívny termostat Mind

Keď je reč o inteligentnom kúrení a termostatoch, pozornosť si zaslúži inovatívne zariadenie Hevolta Mind. Ide o termostat, ktorý vám umožní kontrolovať všetky funkcie súvisiace s tepelným manažmentom mimoriadne pohodlne a intuitívne. Nastavenia viete vykonávať nielen priamo cez dotykový displej, ale aj cez aplikáciu. Prístup k vykurovaniu vašej domácnosti máte tak prakticky z ktoréhokoľvek miesta na Zemi.

Fungovanie bez starostí: K inteligentnému termostatu sa jednoducho pripoja všetky zariadenia z ponuky Hevolta, napríklad systémy podlahového vykurovania. Vďaka vynikajúcej kompatibilite je zladenie mimoriadne plynulé a rýchle.

Oplatí sa investícia do inteligentného vykurovania?

Predstavte si, že doma máte len klasické radiátory, pričom na každom si viete nezávisle meniť teplotu. To je síce fajn, avšak ovládanie je v takom prípade veľmi prácne a vyčerpávajúce. Nikomu sa nechce neustále behať hore-dolu celou domácnosťou a prestavovať každý radiátor zvlášť. Väčšina ľudí preto rezignuje a necháva kúrenie nastavené na jednu teplotu vo všetkých miestnostiach. Dochádza tak k zbytočnému plytvaniu energiami.

Skutočná úspora nákladov

V inteligentnom termostate si viete nastaviť časovače. Tie budú riadiť, kedy sa má kúrenie v jednotlivých miestnostiach zapínať a vypínať. Na jednej strane tak budete mať dokonalú tepelnú pohodu, a na druhej strane dokážete ušetriť značnú časť nákladov za energie. Napríklad, konkrétne termostat Mind môže reálne ušetriť až 30 % nákladov spojených s vykurovaním!

Praktický príklad: Pokiaľ máte sezónne náklady na kúrenie vo výške 600 eur, vďaka inteligentnému termostatu Mind dokážete ušetriť až 180 eur. Ide tak o investíciu, ktorá rozhodne stojí za zváženie.

Inteligentné kúrenie v domácnosti: Aké sú jeho výhody? - Hevolta - Spájame technológie s pohodlím

Pohodlie na prvom mieste

Termostat Mind môžete ovládať na diaľku, pokojne aj z opačného konca sveta. Postačí vám na to len tablet či smartfón s aplikáciou Hevolta. Tú si stiahnete zadarmo cez Apple App Store alebo Google Play. Napríklad, ak sa vydáte na lyžovačku, pred odchodom viete kúrenie v celom dome vypnúť, aby ste neplytvali energiou. No a samozrejme, pred návratom domov si ho vďaka aplikácii opäť zapnete a prídete tak do príjemne vyhriateho priestoru.

Využívanie vyššie zmieňovaných benefitov však neplatí len počas vašej domácej neprítomnosti. Vďaka aplikácii dokážete jednoducho riadiť vykurovanie z pohodlia gauča aj vtedy, keď ste práve doma. No a v neposlednom rade, inteligentné kúrenie s termostatom Mind viete jednoducho spárovať so systémami Google Assistant, Apple HomeKit či Amazon Alexa, čím ďalej rozšírite možnosti jeho ovládania.

Zdieľajte na sociálnych sieťach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prečítajte si tiež

Scroll to Top