E-shop
Scroll to Top

Inteligentná domácnosť: Čo všetko si do nej zabezpečiť?

Inteligentná domácnosť je pojem, s ktorým sa v aktuálnej dobe stretávame čoraz častejšie. Kým v minulosti bola vnímaná ako sci-fi z domácností amerických celebrít, dnes sa stáva bežným javom aj na Slovensku. Prináša totiž nielen množstvo komfortných, ale aj praktických benefitov. A to najlepšie? Vlastnú smart domácnosť si viete pomerne jednoducho zariadiť aj vy!

V čom spočíva inteligentná domácnosť?

Hlavným prínosom inteligentnej domácnosti je zjednodušenie ovládania zariadení, ktoré musíte denno-denne regulovať. Či už ide o svetlá, tieniacu techniku alebo radiátory. Namiesto toho, aby ste ich nastavovali manuálne, ich môžete riadiť na diaľku, prípadne nechať všetko na časovače či automatiku. Šetríte tak čas, získavate viac komfortu a dokážete ušetriť značnú časť energií.

Zariadenie inteligentnej domácnosti

V dnešnej dobe už inteligentná domácnosť nie je len výsadou novostavieb. Integrovať ju môžete bez problémov aj do starších nehnuteľností – bez potreby zásahov do pôvodnej kabeláže. Čo by v nej nemalo chýbať?

Inteligentný termostat

Vďaka inteligentnému termostatu Hevolta Mind môžete regulovať teplo domova niekoľkými klikmi, cez displej alebo aplikáciu v smartfóne. Využívať viete časovače a taktiež nastavovanie na diaľku. Kúrenie si tak zapnete jedným klikom, napríklad pri ceste domov z práce.

Tip odborníka: Inteligentný termostat Mind funguje výborne s podlahovým kúrením Hevolta, ktoré sa postará o efektívne, rovnomerné a zónové temperovanie miestností.

Inteligentná domácnosť: Čo všetko si do nej zabezpečiť? - Hevolta - Spájame technológie s pohodlím

Smart vykurovací panel

Podlahové kúrenie riadené inteligentným termostatom je výhodné doplniť smart vykurovacím panelom, ktorý je ideálny na prechodné ročné obdobia (jar, jeseň) a na studené letné dni. Je vhodný nielen do kúpeľne, ale napríklad aj do pracovne. Využijete ho na prihriatie miestnosti bez nutnosti zapínať hlavné kúrenie, na celkovo rýchlejšie vykúrenie miestnosti a tiež na sušenie uterákov či oblečenia. Intuitívne ovládanie cez dotykový displej alebo aplikáciu v smartfóne uľahčuje nastavovanie.

 

Inteligentné zásuvky

Exkluzívne sklenené zásuvky Hevolta Glasense dodajú akejkoľvek domácnosti prívlastok „inteligentná“. Inštalujú sa namiesto klasických zásuviek a ovládať ich viete prostredníctvom Wi-Fi. Na diaľku tak dokážete jedným klikom zapínať či vypínať spotrebiče, ktoré sú do nich zapojené – napríklad rôzne svietidlá, počítače, kávovary a podobne.

Smart vypínače

Inteligentné sklenené vypínače Hevolta Glasense môžete ovládať buď dotykom, alebo prostredníctvom aplikácie. Jedným klikom tak dokážete zapínať či vypínať svetlá v jednotlivých miestnostiach. Za pozornosť stoja aj smart ovládače roliet a elektrických závesov. Sťahovanie a vyťahovanie roliet je vďaka nim mimoriadne rýchle a komfortné.

Zaujímavosť: Využiť môžete aj automatizáciu, pri ktorej sa budú smart vypínače a ovládače roliet riadiť aktuálnym počasím či časom. Zaujímavým nastavením automatizácie je takzvané odchodové tlačidlo. Jedným vypínačom viete vypnúť všetky svetlá, prípadne aj zariadenia.

Inteligentná domácnosť: Čo všetko si do nej zabezpečiť? - Hevolta - Spájame technológie s pohodlím

Hlasoví asistenti

Výborným pomocníkom do inteligentnej domácnosti sú hlasoví asistenti ako Siri, Amazon Alexa či Google Assistant. Pomocou nich viete jednotlivé zariadenia ovládať jednoduchými hlasovými pokynmi – bez toho, aby ste sa čohokoľvek dotýkali.

Takto zariadená inteligentná domácnosť, ktorá sa dá ovládať buď hlasom, alebo jedným

Zdieľajte na sociálnych sieťach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prečítajte si tiež

Scroll to Top