E-shop
Scroll to Top

Inteligentná domácnosť aj u vás doma? Poradíme vám, ako začať

Kým v minulosti bola inteligentná domácnosť vnímaná ako sci-fi, dnes je pomerne bežným javom. Zriadiť si ju môžete aj vo vašej domácnosti – pomocou inteligentných zariadení Hevolta. Môže to byť celkom jednoduché. Prinášame vám prehľad niekoľkých dôležitých vecí, na ktoré by ste mali myslieť.

Ktoré zariadenia chcete automatizovať?

Inteligentná domácnosť spočíva v tom, že určité elektronické zariadenia ovládate na diaľku, resp. sú riadené automaticky. Prvým krokom je teda stanovenie si, ktoré súčasti vašej nehnuteľnosti chcete spraviť inteligentnými.

Zapamätajte si: V inteligentných domácnostiach sa často využíva ovládanie na diaľku prostredníctvom aplikácie v smartfóne, prípadne hlasových asistentov.

Svetlá, tienenie a kúrenie

Najčastejším riešením je inteligentné ovládanie svietenia, tienenia a kúrenia. To obvykle prináša najviac komfortných benefitov. Navyše, môže vám to pomôcť ušetriť náklady na energie. Avšak, do istej miery je možné automatizovať prakticky aj všetky ostatné elektronické zariadenia – napríklad audio sústavu. Postačia vám na to smart zásuvky.

Pokročilá smart domácnosť

Najpokrokovejšie smart domácnosti sú vybavené aj inteligentným vrátnikom, ovládaním televízora a vchodových dverí na diaľku či mnohými ďalšími jedinečnými funkciami. Tieto riešenia sú ale pomerne nákladné a až tak často sa nevyužívajú.

Inteligentná domácnosť aj v staršej domácnosti

Pokiaľ si chcete zriadiť inteligentnú domácnosť, nemusíte mať novostavbu. Vďaka moderným zariadeniam Hevolta si ju viete vybudovať aj v staršom dome – a to bez toho, aby ste vykonávali veľké stavebné zásahy či úpravy elektroinštalácie.

Jednoduché ovládanie prostredníctvom Wi-Fi

Existujú dva spôsoby, ako môžu byť jednotlivé súčasti inteligentnej domácnosti navzájom prepojené. Prvým je spojenie pomocou káblov, ktoré sa využíva v prípade pokrokových systémov. Jeho výhodou je vysoká spoľahlivosť a komplexnosť. Vyžaduje si však výrazné stavebné zásahy a vyššiu investíciu.

Cenovo dostupnejším a výhodnejším riešením pre väčšinu ľudí je bezdrôtové prepojenie súčastí smart domácnosti – a to prostredníctvom Wi-Fi. Jednotlivé vypínače, termostaty, ovládače žalúzií či zásuvky tak viete riadiť na diaľku bez toho, aby boli spojené káblami s centrálnou riadiacou jednotkou.  

Inteligentná domácnosť aj u vás doma? Poradíme vám, ako začať - Hevolta - Spájame technológie s pohodlím

Ako využiť smart zariadenia Hevolta?

Vďaka jedinečným inteligentným zariadeniam Hevolta si viete smart domácnosť zriadiť skutočne jednoducho. Prostredníctvom Wi-Fi pripojenia ich môžete ovládať a nastavovať nielen pomocou aplikácie pre smartfóny, ale aj vďaka hlasovým asistentom Google, Amazon či Apple. Ktoré riešenia sa oplatia?

Smart termostat Mind

Vďaka inteligentnému termostatu Hevolta Mind viete na diaľku ovládať kúrenie v jednotlivých miestnostiach. Nastavenia môžete vykonávať či už z pohodlia gauča, alebo pokojne aj z opačného konca sveta.

Wi-Fi zásuvky a ovládače Glasense

Elegantné vypínače a stmievače Hevolta Glasense vám umožnia komfortne ovládať osvetlenie v celej domácnosti. Využiť sa oplatí aj ovládače žalúzií či roliet. Vďaka Wi-Fi zásuvkám zas viete na diaľku zapínať a vypínať prakticky akýkoľvek elektrický spotrebič.

Osvetlenie schodiska

Inteligentná domácnosť môže byť obohatená aj o osvetlenie schodiska Hevolta. Aj jeho benefitom je diaľkové ovládanie, vďaka ktorému nemusíte potme hľadať vypínač na stene. Viete sa tak bezpečne dostať na vyššie či nižšie poschodie bez rizika zakopnutia.

Zdieľajte na sociálnych sieťach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prečítajte si tiež

Scroll to Top