E-shop
Scroll to Top

Inteligentná domácnosť: 5 mýtov, ktorým by ste nemali veriť

Inteligentná domácnosť nie je v dnešnej dobe ničím netypickým. Aj vďaka smart riešeniam Hevolta, ktoré nájdete v našej ponuke, si ju môžete bez problémov zriadiť za dostupnú cenu aj vy. Napriek tomu však v spoločnosti stále panujú rozličné mýty, ktoré majú ďaleko od pravdy. V nasledujúcich riadkoch preto vyvraciame tie najčastejšie, ktorým by ste rozhodne nemali veriť.

Aké vlastnosti má v skutočnosti inteligentná domácnosť?

Nepravdy o inteligentnej domácnosti zvyčajne vznikajú na základe toho, že mnohí ľudia ju na vlastnej koži ešte nevyskúšali. Reálne tak nevedia oceniť jej skutočné benefity. Ich predstavy sa tak logicky nezhodujú s realitou. Pri našej práci sa často stretávame s týmito 5 mýtmi.

1. Inteligentná domácnosť je príliš drahá

Inteligentná domácnosť dnes nemusí stáť tisícky eur. Všetko závisí od toho, aké funkcie jej chcete dopriať. Samozrejme, vždy je potrebná určitá jednorazová vstupná investícia. Treba však mať na pamäti, že tá sa vám dokáže rýchlo vrátiť. Vezmime si do úvahy napríklad inteligentný termostat Hevolta Mind. Ten sám o sebe dokáže ušetriť až 30 % nákladov na energie. Nehovoriac o ďalších smart prvkoch, ktoré majú taktiež značný prínos.

Nezabúdajte: Smart domácnosť šetrí nielen peniaze, ale aj čas a nervy.

2. Ovládanie je príliš komplikované

Práve naopak, inteligentná domácnosť výrazne zjednodušuje ovládanie kúrenia, svetiel, tienenia a mnohých ďalších prvkov domácnosti. Ovládať ju tak vedia aj deti v predškolskom veku. Áno, celý systém je postavený na komplikovaných algoritmoch, no priamo s nimi neprichádzate do kontaktu. Skúsení technici vám jednotlivé smart zariadenia nainštalujú a nastavia, a vy tak nemusíte nič riešiť. Len si užívate ich benefity.

Inteligentná domácnosť: 5 mýtov, ktorým by ste nemali veriť - Hevolta - Spájame technológie s pohodlím

3. Umelá inteligencia bude riadiť náš život

Smart domácnosť nedokáže sama rozmýšľať. Postavená je na komplexnom kóde, ktorý je naprogramovaný tak, aby poslúchal príkazy a na základe nich vykonával požadované úlohy. Neexistuje tak šanca, že smart prvky budú robiť veci len tak, svojvoľne. Vždy im na to musíte dať nejaký podnet.

4. Inteligentná domácnosť je pre lenivých

V prvom rade je pre tých, ktorí chcú svoj čas využívať efektívne. Len si uvedomte, koľko minút denne strávite chodením po dome, nastavovaním teplôt na radiátoroch, vypínaním svetla, odťahovaním a zaťahovaním žalúzií a ďalšími podobnými aktivitami. Dokopy sú to hodiny ročne! Všetky tieto činnosti sa pritom dajú automatizovať prostredníctvom inteligentnej domácnosti. Vy tak získate kopec času navyše, ktorý môžete stráviť s rodinou, prácou, cvičením, prípadne vašimi záľubami.

5. Je to len hračka pre mužov

Je potrebné uvedomiť si, že správne nastavená smart domácnosť nie je hračkou, ktorá vás bude chvíľku baviť a následne na ňu úplne zabudnete. Ide o systém prinášajúci úsporu a praktické benefity. Tie ocenia nielen muži, ale aj ženy či deti. Jednoducho, inteligentná domácnosť prinesie cenné výhody každému členovi domácnosti.

Zdieľajte na sociálnych sieťach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prečítajte si tiež

Scroll to Top