E-shop
Scroll to Top

Existuje osvetlenie schodiska, ktoré je bezpečné a neruší pri spánku?

Schody patria medzi najnebezpečnejšie časti interiéru. Stačí, že po tme nesprávne šliapnete, a hrozí vážny úraz. Práve preto je dôležité myslieť na kvalitné osvetlenie schodiska. To sa dá zabezpečiť rôznymi spôsobmi. Niektoré sú praktické a výhodné, iné menej. Aké riešenie sa skutočne oplatí?

Svietenie na všetkých poschodiach naraz

Predstavte ti, že máte trojposchodový dom. Z hľadiska jednoduchosti inštalácie sa rozhodnete, že jednotlivé žiarovky pri schodoch sa budú ovládať naraz – vypínačom na každom poschodí. To znamená, že ak niekto bude chcieť v noci ísť z prízemia na 1. poschodie, zasvieti svetlo. Avšak, to rozžiari chodbu aj na 2. a 3. poschodí.

Výsledkom je, že v noci budete zbytočne zobúdzať ľudí, ktorí už spia na 2. a 3. poschodí. Nehovoriac o tom, že zbytočne plytváte elektrickou energiou. Načo by malo byť osvetlené celé schodisko, keď využívate iba jeho časť?

Praktický tip: Z hľadiska úspory nákladov odporúčame voliť osvetlenie s LED žiarovkou. Tá sa vyznačuje vysokou šetrnosťou, efektivitou a svietivosťou.

Existuje osvetlenie schodiska, ktoré je bezpečné a neruší pri spánku? - Hevolta - Spájame technológie s pohodlím

Viac vypínačov, viac problémov

Pokiaľ chcete eliminovať vyššie spomínaný problém, viete k schodisku nainštalovať viacero vypínačov. Prostredníctvom nich sa budú dať individuálne ovládať žiarovky na jednotlivých poschodiach. Získate teda možnosť zapnúť osvetlenie len na tej časti schodov, ktorou prechádzate.

Avšak, aj toto riešenie má svoje negatívum. Musíte namontovať viacero vypínačov, ktoré esteticky narúšajú vzhľad interiéru. A okrem toho, mínusom môže byť aj komplikovaná orientácia v nich.

Praktické osvetlenie schodiska Hevolta Glasense

Túžite po účinnom osvetlení schodiska, ktoré bude elegantné a jednoduché na ovládanie? Skvelou voľbou môže byť práve Hevolta Glasense. Toto sklenené osvetlenie schodiska zaujme hneď na prvý pohľad – a to svojím luxusným a prémiovo pôsobiacim dizajnom. Dostupné je v 4 farbách – Polarium White, Graphenium Black, Champagnium Gold, Platinum Grey. Je len na vás, ktorú verziu uprednostníte.

Jednoduché ovládanie dotykom

Benefitom schodiskového osvetlenia Hevolta Glasense je ľahkosť ovládania. Stačí priložiť prst na sklenenú plochu vypínača a svetlo sa ihneď aktivuje. Nemusíte stláčať žiadne hlučné ovládače. Okolo schodiska si môžete rozmiestniť viacero svetiel, ktoré sa ovládajú individuálne. Keď zapnete jedno, nezasvietia sa automaticky všetky.

Riadenie na diaľku

Veľkou výhodou je možnosť ovládať osvetlenie aj na diaľku – prostredníctvom aplikácie v smartfóne. Vďaka nej si viete svetlo aktivovať ešte pred tým, ako sa dostanete k schodisku. Zároveň ho dokážete vypnúť z ktorejkoľvek časti domu.

Nenáročná inštalácia a vysoká odolnosť

Osvetlenie schodiska Hevolta Glasense vás poteší ľahkou inštaláciou bez potreby zásahov do pôvodnej kabeláže. Vhodné je tak aj pre staršie nehnuteľnosti. Vďaka hrúbke skla 4 mm je mimoriadne bezpečné. No a v neposlednom rade, je odolné voči poškriabaniu, nárazom či vode.

Zdieľajte na sociálnych sieťach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prečítajte si tiež

Scroll to Top