E-shop
Scroll to Top

Ako znížiť náklady na kúrenie a energie v byte s podnájomníkmi?

Prenajímate váš byt? V takom prípade vám pravdepodobne záleží na tom, aby mesačne generoval čo najvyšší zisk. Ten je ovplyvnený nielen pomerom nájmu a splátky hypotekárneho úveru, ale aj ďalšími pravidelnými výdavkami. Azda najväčším sú náklady na energie, ktorých značnú časť tvorí kúrenie. Ako na nich môžete ušetriť aj desiatky eur mesačne? Prinášame vám niekoľko cenných tipov! 

Využívajte efektívne kúrenie a spotrebiče 

Ak máte v byte nainštalované staré radiátory s nízkou efektivitou a vysokou spotrebou, nemôžete sa čudovať, že máte vysoké náklady na energie. To isté platí aj o klimatizácii, chladničke, televízore či rúre. Predtým, ako začnete nehnuteľnosť prenajímať, odporúčame zainvestovať do moderných elektrických spotrebičov.

Nezabúdajte: Efektívne nové spotrebiče vám ušetria nielen náklady na energie, ale aj psychické zdravie. Nájomníci vám nebudú neustále vyvolávať, že sa im niečo pokazilo. 

Moderné podlahové kúrenie 

Podlahové kúrenie sa ukazuje ako jedno z najefektívnejších riešení. Napríklad, naša revolučná vykurovacia infra rohož Hevolta NanoCloth dokáže v porovnaní s bežným vykurovaním znížiť spotrebu elektriny až o 30 %. Dobrou alternatívou môže byť aj infra fólia NanoGrove, prípadne náš cenovo najdostupnejší model HeatCarbon. Ich benefitom je dlhá životnosť, a to až 30 rokov. Navyše, nemusíte riešiť žiaden servis.

Vedeli ste, že moderné podlahové kúrenie dokáže eliminovať výskyt plesní v byte? Vďaka rovnomernej distribúcii tepla vytvára v interiéri zdravé a príjemné prostredie. 

Ako znížiť náklady na kúrenie a energie v byte s podnájomníkmi? - Hevolta - Spájame technológie s pohodlím

Všímajte si energetickú triedu 

Pri kúpe každého elektrického spotrebiča dbajte na jeho energetickú triedu. Podľa najnovšej metodiky sú najúspornejšou voľbou zariadenia označené písmenom A. Hoci vstupná investícia do nich môže byť o niečo vyššia, pomerne rýchlo sa vám dokáže vrátiť práve vďaka nižším nákladom na prevádzku. 

Kúrenie pod palcom vďaka smart termostatu 

Nájomníci častokrát nedbajú na úsporné vykurovanie. Doprajú si maximálny možný tepelný komfort a kúrenie nechávajú zapnuté, aj keď sú preč z bytu a podobne. Tento problém vám pomôže jednoducho eliminovať práve smart termostat – napríklad Hevolta Mind. Ten disponuje dotykovou obrazovkou, cez ktorú sa dajú nastavovať teploty v jednotlivých miestnostiach. No čo je hlavné, riadiť sa dá aj na diaľku. 

Ovládanie cez mobilnú aplikáciu 

Stačí, keď si do vášho smartfónu nainštalujete aplikáciu, cez ktorú viete sledovať stav kúrenia. Vidíte teploty v jednotlivých miestnostiach a môžete ich na diaľku meniť. Nájomníkov tak dokážete v prípade potreby jednoducho usmerniť. 

Praktický tip: Ak nájomníci napriek vašim výzvam odmietajú prispievať k šetreniu elektriny, môžete im fixnú mesačnú sadzbu za energie zmeniť na variabilnú. Budú vám teda platiť v závislosti od toho, koľko reálne spotrebujú. 

Smart vypínače a stmievače 

Inteligentné vypínače a stmievače Hevolta sú nielenže veľmi elegantné a dodávajú bývaniu jedinečný moderný nádych, no ešte k tomu majú aj skvelú praktickú funkciu. Dajú sa ovládať na diaľku – prostredníctvom aplikácie v smartfóne. Nájomníkom tak poskytnete oveľa vyšší komfort a viete ich ľahšie motivovať k šetreniu energií. Keď si po usadnutí na gauč spomenú, že zabudli vypnúť svetlo v kúpeľni, nenechajú to tak. Jednoducho si otvoria aplikáciu a v priebehu niekoľkých sekúnd ho na diaľku zhasnú

V neposlednom rade, keď do bytu nainštalujete moderné podlahové kúrenie, smart vypínače či nové spotrebiče, oslovíte tým mnohých potenciálnych nájomníkov. O vašu nehnuteľnosť bude väčší záujem, môžete zvýšiť nájom a v konečnom dôsledku tak zarobíte ešte viac.

Zdieľajte na sociálnych sieťach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prečítajte si tiež

Scroll to Top