E-shop
Scroll to Top

Ako využiť smart zásuvky naplno? Tieto triky sa oplatí poznať!

Rozmýšľate nad tým, že si do domácnosti nainštalujete smart zásuvky Hevolta Glasense? Alebo ich už máte a hľadáte inšpiráciu, ako ich využívať naplno? Vedzte, že možností  je naozaj neúrekom! Svojím praktickým ovládaním na diaľku nielenže spríjemnia váš život, ale významnou mierou prispejú aj k bezpečnosti. Prinášame vám niekoľko tipov, vďaka ktorým z nich vyťažíte doslova a do písmena maximum.

Pripravte si kávu alebo čaj priamo z postele

Funguje to veľmi jednoducho. Pokiaľ každé ráno pijete kávu alebo čaj, stačí večer naliať vodu do kanvice. Následne ju tlačidlom zapnete a zapojíte do zásuvky, ktorá je deaktivovaná. Nebude tak do nej prúdiť elektrina a voda nezačne vrieť. Ráno, keď sa zobudíte, môžete danú zásuvku zapnúť na diaľku. Otvoríte si aplikáciu Hevolta v smartfóne a aktivujete ju jedným klikom. To isté môžete spraviť keď máte inteligentný kávovar.

Zefektívnite si život!

Kým vstanete a prídete do kuchyne, voda bude vriaca a pripravená na zaliatie čaju či kávy.  Ušetríte tak pár minút vášho drahocenného času. Na prvý pohľad to vyzerá ako zanedbateľná úspora, no z dlhodobého hľadiska dokážete fungovať oveľa efektívnejšie.

Praktický tip: Podobným spôsobom môžete využívať napríklad aj zariadenie na prípravu toastov. Večer do neho vložíte sendvič, zapnete ho, deaktivujete zásuvku a ráno ju z postele zapnete. Príprava raňajok tak bude oveľa rýchlejšia a praktickejšia.

Ako využiť smart zásuvky naplno? Tieto triky sa oplatí poznať! - Hevolta - Spájame technológie s pohodlím

Smart zásuvky a bezpečnosť na prvom mieste

Možno ste sa už aj vy stretli s tým, že ste odišli z domu a následne vás prepadla panika, či ste vypli žehličku alebo sporák. Tieto zariadenia totiž môžu spôsobiť požiar a vážne problémy. Pokiaľ však vo vašej domácnosti využívate smart zásuvky, s týmto problémom sa nestretnete. Stačí si otvoriť aplikáciu v smartfóne a ihneď vidíte, či sú zásuvky aktivované alebo nie. Ak ste ich náhodou nechali zapnuté, stačí ich jedným klikom vypnúť.

Odstrašenie zlodejov

Keď ste na dovolenke, no nechcete, aby váš dom vyzeral opustene a lákal zlodejov, stačí využiť jednoduchý trik s lampami pripojenými v smart zásuvkách. Postup je opäť jednoduchý. Otvoríte si aplikáciu Hevolta a aktivujete zásuvky, čím sa zapnú svetlá. Potenciálni neželaní návštevníci si tak budú myslieť, že ste doma.

Ochrana vašich detí

Smart zásuvky predstavujú výhodu aj v prípade, že do nich nie sú pripojené žiadne zariadenia. Pokiaľ máte malé dieťa, nemusíte riešiť rôzne neestetické krytky. Voľnú zásuvku totiž stačí jednoducho deaktivovať a vašej ratolesti tak nebude hroziť kontakt s elektrickým prúdom.

Ďalšie praktické tipy, ktoré môžete využiť

Do smart zásuvky si môžete pripojiť napríklad aj záhradný zavlažovací systém. Keď budete na dovolenke, v ľubovoľných intervaloch viete zapnúť alebo vypnúť polievanie trávnika či rastlín. Nemusíte tak týmito činnosťami zamestnávať vašich susedov alebo blízkych.

Smart zásuvky vám umožnia na diaľku ovládať aj rôzne elektrické spotrebiče – napríklad práčku. Je len na vašej kreativite, ako ich využijete. Nepochybne však oceníte ich schopnosť ušetriť váš čas. Môžete sa tak naplno venovať rodine, športu alebo iným aktivitám, ktoré vám robia radosť.

Zdieľajte na sociálnych sieťach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prečítajte si tiež

Scroll to Top