E-shop
Scroll to Top

Ako vetrať v lete? Rekuperácia zabezpečí, že to zvládnete bez tepla či hluku

Vetranie počas leta síce nebýva spojené s tak veľkými únikmi tepla ako počas zimy, no aj napriek tomu má svoje negatíva. Jedným z najväčších je skutočnosť, že si do interiéru vpustíte horúci vzduch s množstvom prachu a iných nečistôt. Nehovoriac o tom, že vás bude rušiť hluk z okolitého prostredia. Našťastie, všetkým týmto problémom sa dá jednoducho predchádzať. Viete, ako vám pomôže jedinečná rekuperácia Hevolta AirChange?

Ako správne vetrať počas leta?

Odborníci odporúčajú, že počas leta by ste mali vetrať najmä ráno a večer – keď slnko nie je vysoko a vonkajšia teplota je nižšia. To je síce rozumné, no nie úplne ideálne. Počas celého dňa totiž nedochádza k výmene vzduchu. V interiéri narastá vlhkosť, zvyšuje sa riziko plesnivenia a klesá množstvo kyslíka. Mozog tak nedokáže fungovať optimálne a neviete sa dobre sústrediť na prácu či iné aktivity.

Nadmerná hlučnosť z ulice

Ranné či večerné vetranie je obvykle spojené s veľkým hlukom. Napríklad, v mnohých väčších mestách smetiari pracujú najmä v ranných hodinách. Okrem toho, v tomto čase väčšina ľudí odchádza do práce. Večer alebo počas noci vás zas môže rušiť krik ľudí – a to najmä v prípade, že žijete vo väčšom meste.

Ako vetrať v lete? Rekuperácia zabezpečí, že to zvládnete bez tepla či hluku - Hevolta - Spájame technológie s pohodlím

Vetranie oknami nie je až tak účinné ako si myslíte

Všeobecne zaužívaným zvykom je vetranie oknami. Pri vetraní oknami však nedochádza ku kompletnej výmene vzduchu.

Vedeli ste, že podľa testov sa v miestnosti s rozmermi 4 x 4 m² pri otvorení polovičky okna vymení vzduch až za 16 hodín?

Tým pádom dochádza v zime k tepelným únikom a teda aj k finančným stratám. Vo všeobecnosti ide o nedokonalé vetranie. Ďalším znakom takéhoto vetrania je tvorba plesní a tepelných mostov. Naša centrálna rekuperácia Airchange tieto nedostatky odstraňuje zásadným spôsobom.

Nezabúdajte: Značnou nevýhodou je to, že na vetranie musíte stále myslieť a vyžaduje tak vašu pravidelnú aktivitu. Nemôžete sa teda 100-percentne venovať iným záležitostiam.

Rekuperácia Hevolta a efektívne vetranie

Ak nechcete mať s vetraním žiadne starosti, ideálnym riešením je využívanie rekuperácie Hevolta AirChange. Tá zabezpečuje kontinuálny prívod čerstvého vzduchu do interiéru a odvod toho vydýchaného.

Vzduch bez nečistôt

Po otvorení okna vám do interiéru začne prúdiť vzduch, ktorý obsahuje mnoho alergénov, toxínov, mikroorganizmov, prachových čiastočiek a podobne. Pri využívaní rekuperácie Hevolta AirChange tento problém nehrozí. Predtým, ako sa vzduch dostane do interiéru, totiž prejde trojcestnou filtráciou – pre-filtrom, uhlíkovým filtrom a HEPA filtrom. Vďaka tomu bude mimoriadne čistý a bezpečný.

Už žiadne prehrievanie domácnosti

V rekuperačnej jednotke dochádza k výmene tepla medzi prúdom vonkajšieho a interiérového vzduchu. Nehrozí teda, že sa domácnosť bude prehrievať. Hevolta AirChange umožňuje nastaviť vyšší výkon cez noc, vďaka čomu efektívne vychladí priestory.

Benefity pri využívaní klimatizácie

Pokiaľ využívate klimatizáciu, každé vetranie znamená značné energetické straty. Rekuperácia vám ich pomôže efektívne eliminovať. Dokáže tak znížiť vaše náklady a udržať domácnosť komfortne vychladenú.

No a v neposlednom rade, keďže nemusíte otvárať okná, rekuperácia Hevolta AirChange vás odbremení aj od nepríjemného vonkajšieho hluku. Vo vašej domácnosti sa tak aj počas najhorúcejších letných dní budete cítiť výborne.

Zdieľajte na sociálnych sieťach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prečítajte si tiež

Scroll to Top