E-shop
Scroll to Top

Ako správne nastaviť smart termostat?

Smart termostat vám umožní inteligentne nastaviť kúrenie vo vašej domácnosti tak, aby ste sa cítili komfortne. A aby toho nebolo málo, zároveň zabezpečí aj maximálnu úsporu energií. Optimálne však dokáže fungovať len za predpokladu, že je správne nastavený. Ktorým aspektom by ste mali venovať pozornosť a aké možnosti máte k dispozícii

Moderný smart termostat Mind 

Pokiaľ sa rozhodnete vo vašej domácnosti využívať inteligentný termostat Hevolta Mind, jeho nastavovaním nestrávite veľa času. Vyladený je totiž tak, aby ste jednotlivé funkcie dokázali ovládať prostredníctvom niekoľkých klikov

Dotykový displej alebo smartfón? 

Keď chcete, smart termostat Mind môžete nastavovať prostredníctvom farebného dotykového displeja. V intuitívnom prostredí v priebehu niekoľkých sekúnd zmeníte teplotu, prípadne nastavíte časovač podľa vašich predstáv. 

Alternatívou je ovládanie cez aplikáciu v smartfóne, ktorá je dostupná zadarmo pre zariadenia s operačným systémom Android a iOS. Jednotlivé nastavenia tak vykonáte na diaľku – bez toho, aby ste museli byť doma. A do tretice, pokiaľ termostat spárujete s asistentom Google, Amazon či Apple, príkazy viete zadávať aj hlasom. 

Nastavenie teploty i časovačov 

Prostredníctvom dotykového displeja termostatu alebo aplikácie si viete jednoducho nastaviť konkrétnu teplotu pre jednotlivé zóny. Zároveň viete zapnúť časovače, vďaka ktorým môžete jednoducho automatizovať zmenu teplôt v závislosti od konkrétneho dňa, hodiny či odchodu alebo príchodu. Zbavíte sa tak akýchkoľvek starostí s kúrením.

Správne nastavenie teploty 

Základom zdravého bývania je správna teplota v jednotlivých miestnostiach. Odborníci sa zhodujú, že obývačka by mala byť vyhriata na 22 – 24 stupňov Celzia – podobne tak aj kúpeľňa a detská izba. V spálni je vhodné udržiavať teplotu na úrovni 17 – 20 stupňov Celzia. Vďaka tomu sa vám bude lepšie spať. Najnižšia teplota môže byť v chodbe či na schodisku. V týchto častiach domu sa obvykle nezdržiavate, a preto nemusíte zbytočne míňať energiu na ich vykurovanie. 

Praktický tip: Pokiaľ máte doma dvere, zatvárajte ich. Vďaka nim zamedzíte zbytočným únikom tepla – napríklad z vyhriatej detskej izby do chladnej chodby.  

Ako správne nastaviť smart termostat? - Hevolta - Spájame technológie s pohodlím

Nastavenie termostatu v lete a zime 

Počas zimy budete smart termostat pravdepodobne využívať najčastejšie a vo všetkých miestnostiach. Teploty v jednotlivých izbách si nastavte podľa vlastných preferencií a využívajte časovače, automatizácie, ktoré vás odbremenia od pravidelného nastavovania. 

Naopak, počas leta kúrenie nebýva nutné. Avšak, v prechodnom jarnom či jesennom počasí sa zíde v kúpeľni či v detskej izbe, kde sa hrajú vaše ratolesti. Ak teplotu v miestnostiach necháte nastavenú napríklad na 19 stupňov Celzia, no v interiéri budete mať prirodzene 24 stupňov Celzia, termostat to vyhodnotí a kúrenie vypne. Nebude tak dochádzať k zbytočným energetickým stratám. 

Pracovný týždeň a víkendy 

Keď počas pracovného týždňa, napríklad od 8:00 do 15:00, nie je nikto doma, môžete časovač nastaviť tak, aby udržoval v celom interiéri nižšiu teplotu

Počas víkendov si časovače jednoducho prispôsobíte vášmu harmonogramu. Keď pôjdete na výlet, kúrenie môžete vypnúť aj prostredníctvom aplikácie v smartfóne. Počas cesty domov si ho zas aktivujete, aby ste sa vrátili do príjemne vyhriateho priestoru. Smart termostat vám umožní riadiť vykurovanie mimoriadne flexibilne. Získate viac komfortu a zároveň viete ušetriť až 30 % nákladov na energie.

Zdieľajte na sociálnych sieťach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prečítajte si tiež

Scroll to Top